Bireysel Display Ustalar

SNT1 – Artistik Çalışma

Yarışmacıların istedikleri tema ve biçimde yapacakları artistik çalışmada Şeker hamuru, pastilaj hamuru ve/veya marzipan badem ezmesi hamuru kullanılacaktır. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. El işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel, çubuk, strafor vb. malzemeler kullanılabilir. Görünürdeki her şeyin yenilebilir olması zorunludur. Çalışmada yardımcı malzeme olarak “İzomalt ve Royal Icing” kullanılabilir. Minimum 30 cm x 30 cm ve Maximum 75 cm x 75 cm ölçülerinde olmalıdır ve teşhir edilmelidir yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup, eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT2 – Kutlama Pastası

Herhangi bir şekil e ve temaya sahip şeker hamuru ile kaplanmış maket pasta yapılacaktır. Dışarıdan gözükmemesi şartı ile strafor, iç destek, tel, çubuk vb. kullanılabilir. Görünürde ki her şeyin yenilebilir olması zorunludur. Süslemede yardımcı malzeme olarak “izomalt, yenilebilir kağıt, yenilebilir dantel ve royal icing” kullanılabilir. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı minimum düzeyde olmalıdır. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT3 – Araç Çalışması

Şeker hamuru kullanılarak yarışmacı kendi seçeceği bir araç modelini yapacaktır. Fayton, araba, motosiklet, tren, uçak vb. ulaşım araçları tasarım için örnek alınabilir. Dışarıdan gözükmeyecek şekilde iç destek, strafor vb. malzeme kullanılabilir. Puanlamada yapılan araç ön planda alınacaktır. Taşıyıcı taban ve yan dekorların uyumu ve kompozisyonu puanlamada az seviyede olacaktır. Yardımcı malzeme olarak izomalt, royal icing kullanılabilir. Teşhir alanının uzun kenarı minimum 50 cm, maksimum 70 cm olacaktır. Yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT4 – Maske Çalışması

Yarışmacılar şeker hamuru veya pastillaj kullanarak, kendi seçecekleri herhangi bir dönem veya kültüre ait Maske yapacaklardır. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel vb. kullanılabilir. Süslemek için royal icing, yenilebilir dantel, yenilebilir kağıt malzemeler kullanılabilir. Sunumda stand ve çerçeve vb. taşıyıcılar kullanılabilir. Maske giyilebilir ve gerçek ölçülere uygun kullanıma hazır iç boşlukta olması gerekmektedir. Azami teşhir alanı 50 cm x 50 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT5 – Minyatür

Sadece şeker hamuru kullanılarak istenilen şekilde ve temada uygulanacak minyatür çalışmasıdır. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan kesinlikle görünmemesi şartıyla iç destek, tel kullanılabilir. Azami teşhir alanı 15 cm x 15 cm taban olup, yükseklik maksimum 15 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT6 – Düğün Pastası

Düğün için tasarlanacak olan minimum 3 veya daha fazla katlı maket pasta, şeker hamuru ile kaplanıp, süslenecektir. Süslemek için yardımcı malzeme olarak royal icing, izomalt ve yenilebilir kağıt kullanılabilir. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, minimum seviyede kalıp kullanımı kabul edilebilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT7 – Şekerden Çiçek Aranjmanı

Kendine ait yaprakları ile beraber 4 çeşit çiçekten minimum 3’er adet olmak üzere en az toplam 12 adet çiçekten oluşmuş aranjmandır. Aranjmanın tasarımı, çiçeklerin gerçekçiliği, birbirleriyle uyumu ve sunumu bir bütün olarak değerlendirilecektir. Tercihen aranjman tasarımını desteklemek amaçlı şeker hamurundan yapılmış küçük pıtırcık, bitki tarzı eklemeler yapılabilir. Sunumda kullanılacak olan taşıyıcıda görünen kısımlarının yenilebilir malzeme ile kaplı olması kaydı ile iç destek kullanılabilir. Maksimum teşhir alanı 50 cm x 50 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT8 – Ayakkabı ve Çanta

Şeker hamurundan yarışmacının seçeceği bir çift ayakkabı (bot, çizme,terlik, patik vs.) ve konsepte uygun çantasıyla tasarlanıp uygulanacaktır. Dışarıdan gözükmemesi şartıyla strafor, iç destek, tel, çubuk vb. kullanılabilir. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Yardımcı malzeme olarak izomalt ve royal icing kullanılabilir. Azami teşhir alanı 50 cm x 50 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışma’nın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alande ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT9 – Dekoratif Kurabiye

Belirlenmiş temaya uygun tasarımdan 4 ayrı modelden 3’er adet, ayrıca jürinin tadımı için 1’er adet toplam 16 adet kurabiye. Kullanılabilir Malzemeler: Alt tabanı yenilebilir kurabiye olması zorunludur. Üzerinde dekoratif olarak kullanılabilecek olan malzemeler şeker hamuru, royal içing, yenilebilir dantel, izomat, yenilebilir kağıt. Teknik olarak her şey serbest fakat el işçiliği jüri değerlendirilmesinde ön planda tutulacaktır. Kalıp kullanımı minimum olmalıdır. Teşhir alanı maksimum 40x 40 cm’dir. Yükseklik sınırlaması yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT10 – Cup Cake

Şeker hamuruyla ve yenilebilir malzemelerle dekor uygulanmış 12 adet cup cake sunulacaktır. Seçilen temayı destekleyici 3 ayrı lezzette, 3 ayrı tasarımdan oluşmuş ve her modelden 4’er adet olacak şekilde teşhir edilecektir. Jüri değerlendirmesi için her modelden ekstra 1’er adet sunuma özen gösterilerek tadım için hazırlanacaktır ve hem lezzet hem de süsleme değerlendirilecektir. Stand vb. sunum platformları kullanılabilir. Teşhir alanı maksimum 40 cm x 40 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT11 – Çikolata Çalışması

Dekoratif çikolata çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserde tamamen çikolata kullanılması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. El işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Yardımcı malzeme olarak glikozlu çikolata hamuru (plastik çikolata) kullanılabilir. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel vb. kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT12 – Yağ Çalışması

Dekoratif yağ çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserde tamamen yağ kullanılması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel vb. kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT13 – Pastane Yaş Pastalar ve Soğuk Vitrin Ürünleri Büfesi Display / “1 kişilik bireysel katılım”

A- TURTA
1 model ve 2 adet turta hazırlanacaktır.
Ürünün keki, kreması, pastanın üzerini kaplayan sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Turtanın 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.

B- TEK KİŞİLİK PASTA
1 model hazırlanacaktır.
Ürün toplam 4 adet sergilenecektir. Sabit ağırlıklarda ve görünümlerde olmaları gerekmektedir. Bir adet ürünün 100 ila 150 gr ağırlıkları arasında olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.

C- TEK KİŞİLİK CAM KÂSE VEYA BARDAKLARDA ÜRÜNLER
1 model hazırlanacaktır.
Ürün toplam 4 adet sergilenecektir.
Ürünün keki, kreması, sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.

D- PETİBÖR
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanıp toplam 20 adet sergilenecektir. Ayrıca her bir tane petibör maksimum 15 gr ağırlığında olması gerekmektedir. 2 model 2’şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.

E- SPESİYAL EL YAPIMI ÇİKOLATA
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model el yapımı spesiyal çikolata hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanacak ve toplamda 20 adet sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır. Ürün kuvertür çikolatalar ile yapılması gerekmektedir. Krep, kuruyemiş, kuru meyve kullanılabilir. Hazır dolgu kremaları kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.

F- MACARON
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet olup toplam 20 adet sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır. Ürünün bisküvisi ve iç kreması el yapımı olması gerekmektedir. Hazır karışım tozu ve dolgu kreması ile yapılan ürün olumsuz değerlendirilecektir.

–KULLANILABİLİR: Tüm ürünlerde isteğe göre kullanılabilir.
Yardımcı Malzemeler:
Meyve, kuruyemiş, krep kırığı, herhangi bir bisküvi, izomalt, çikolata, çikolata hamuru, (jöle işleme yapmak veya dekor amaçlı konulduğunda meyveyi korumak için) çok az ürün pastel rengini gösterebilecek kadar gıda boyası ve gıda spreyi, kürdan, yenilebilir çiçek, örneğin; dekor için 1 tane suni içi soslu iğne şırınga.

–KULLANILAMAZ:
Yardımcı malzemeler:
Tüm ürünlerde hazır mix tozundan kekler, kremalar, bisküviler, dolgular, hazır çikolata dekorları, hazır savoyer bisküvisi, ürünlerde aşırı renkli boya kullanımı, ürünün üzerinde plastik dekor, suni çiçekler, objeler kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.

–SUNUM:
Tüm ürünlerin detaylarıyla birlikte reçetesi yazılı şekilde ürünün yanında sunulması gerekmektedir. Yarışmanın 2.ci günü sabah saat 09:00’da büfenin kurulumu hazır olması gerekmektedir. Ek olarak aynı gün akşam saat 18:30’da büfenin kaldırılması gerekmektedir. Tüm ürünler yukarda belirtilen kurallar çerçevesinde yarışma alanına hazır getirilir ve yarışmada belirlenen masanın üzerinde yarışmacı istediği şekilde ürünlerini sergileyebilecektir.
Sunumda yükselti, örtü, tabak, tepsi, ahşap, kullanılabilir. Ayrıca 6 tane çatal, 6 tane tatlı kaşığı, peçete ve 1 tane bıçak, ürünlerin kesimi için getirilmesi gerekmektedir. Jüri ürünleri değerlendirme esnasında ürünlerin gramajına ve sayısına bakacaktır. Ayrıca ana büfenin hemen köşesine yukarda belirtilen ürünlerin tadım köşesinde tüm ürünlerin tadına bakıp puanlamasını genel yapılacaktır.

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT14 – Pastane Hamur işi ve Unlu Mamülleri Büfesi Display – 1 kişilik bireysel katılım

A- KEK
1 modelden 2 tane hazırlanacaktır. 6 veya 10 kişilik boyutunda olup, ürünün keki el yapımı olması gerekmektedir. Hazır kek mix tozu ve dolgu krema kullanımında ürün olumsuz değerlendirilecektir. Jüri için kekin 1 tanesi tadım köşesinde sunulacaktır, jüri kendisi kesecek ve tadına bakacaktır.
B- TURTA
Tuzlu veya tatlı 1 modelden 2 tane hazırlanacaktır. 6 veya 10 kişilik boyutunda olup ürün hamuru ve iç dolgusu tamamen el yapımı olması gerekmektedir. Hazır mix tozu olumsuz değerlendirilecektir. Jüri için ürünün 1 tanesi tadım köşesinde sunulacak, jüri kendisi kesecek ve tadına bakacaktır.
C- TEK KİŞİLİK HAMUR İŞİ ÜRÜNÜ
1 model hazırlanacaktır. Ürünün hamuru veya konacaksa iç dolgusu el yapımı olması gerekmektedir. Ürünün içine hazır dolgu ürünlerinden kullanılması olumsuz değerlendirilecektir toplam 4 adet sunulması gerekmektedir. Bir adet ürün 75 gr ile 100 gr ağırlığında olması gerekmektedir. Jüri için 1 tanesi tadım köşesinde sergilenecektir.
D- TEK KİŞİLİK MUFFİN KEK
1 model hazırlanacaktır. Ürün el yapımı olması gerekmektedir. Hazır kek mix tozu ve hazır dolgu kremaların kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Toplam 4 adet sunulması gerekmektedir. Jüri için 1 tanesi tadım köşesinde sergilenecektir.
E- TATLI KURABİYE
2 farklı model hazırlanacak. 10 adet el yapımı dolgulu kurabiye olacak, ayrıca 10 adette dolgusuz kurabiye olması ve sergilenmesi gerekmektedir. Hazır dolgu kullanılması olumsuz değerlendirilecektir. Ekstradan jüri için 2 modelden 3’er adet toplam 6 tane bisküvi tadım köşesinde sergilenecektir.
F- TUZLU KURABİYE
2 farklı model hazırlanacaktır. 10 adet dolgulu tuzlu kurabiye olacak, ayrıca 10 adet dolgusuz tuzlu kurabiye olması ve sergilenmesi gerekmektedir. Ekstradan jüri için 2 modelden 3’er adet toplam 6 tane tuzlu bisküvi tadım köşesinde sergilenecektir.
G- TUZLU PAKET ÜRÜNÜ
1 model hazırlanacaktır. Modelden 3 adet kendine ait paketinde muhafaza edip sergilenmesi gerekmektedir. Jüri için 4 adet tuzlu bisküvi tadım köşesinde sergilenecektir.
H- TATLI PAKET ÜRÜNÜ
1 model hazırlanacaktır. Model’den 3 adet kendine ait paketinde muhafaza edip sergilenmesi gerekmektedir. Jüri için 4 adet bisküvi tadım köşesine sergilenecektir.
I- BÖREK
1 model börek hazırlanacaktır. Ürün yuvarlak veya dikdörtgen 800’lük tepside veya ürün kendine ait küçük tepside sergilenebilir veya isteğe göre 4 adet tek kişilik börekte yapılıp sergilenebilir. Jüri tadım için tepsiden kendisi alacaktır.
J- TEPSİDE ŞERBETLİ TATLI
1 model hazırlanacaktır. Herhangi bir şerbetli tatlı hazırlanacaktır. 800’lük tepsi veya boyutunda yuvarlak veya dikdörtgen tepside sergilenecektir. Jüri tadım için tepsiden kendisi alacaktır.
K- SİMİT veya KRUVASAN
1 model hazırlanacaktır. Ürün el yapımı olup katkı mix tozu ile yapılmaması gerekmektedir. Ürün simit ise toplam 2 adet sergilenmesi gerekmektedir. Ürün kruvasan ise 4 adet kruvasan sergilenmesi gerekmektedir. Jüri için 1 tanesi tadım köşesinde sergilenecektir.

SUNUM:
Tüm ürünlerin detaylarıyla birlikte reçetesi yazılı şekilde ürünün yanında sunulması gerekmektedir. Yarışmanın 2.ci günü sabah Saat 09:00 da büfenin kurulumu hazır olması gerekmektedir. Yarışmanın 3.günü akşam saat 16:00’da büfe toplanacaktır. Tüm ürünler yukarda belirtilen kurallar çerçevesinde yarışma alanına hazır getirilir ve yarışmada belirlenen masanın üzerinde yarışmacı istediği şekilde ürünlerini sergileyecektir.
Sunumda yükselti, örtü, tabak, tepsi, ahşap kullanılabilir. Ek olarak 6 tane çatal, 6 tane tatlı kaşığı, peçete ve 1 tane bıçak ürünlerin kesimi için getirilmesi gerekmektedir. Jüri ürünleri değerlendirme esnasında ürünlerin gramajına ve sayısına bakacaktır. Ana büfenin hemen köşesine yukarda belirtilen ürünlerin tadım köşesinde tüm ürünlerin tadımlarına bakıp puanlamasını genel yapacaktır.

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT15 – Genel Pastane Büfesi Display (2 kişilik ekip yarışması)

A- TURTA
1 model ve 2 adet turta hazırlanacaktır. Ürünün keki, kreması, pastanın üzerini kaplayan sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Turtanın 1 tanesi tadım köşesine konulacaktır.
B- TEK KİŞİLİK PASTA
1 model hazırlanacaktır. Ürün toplam 4 adet sergilenecektir, sabit ağırlıklarda ve görünümlerde olmaları gerekmektedir. Bir adet ürünün 100 ila 150 gr ağırlıkları arasında olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konulacaktır.
C- TEK KİŞİLİK CAM KÂSE VEYA BARDAKLARDA ÜRÜNLER
1 model hazırlanacaktır. Ürün toplam 4 adet sergilenecektir. Ürünün keki, kreması, sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.
D- PETİBÖR
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanıp toplam 20 adet sergilenecektir. Ayrıca her bir tane petibör maksimum 15 gr ağırlığında olması gerekmektedir. 2 model 2’şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.
E- SPESİYAL EL YAPIMI ÇİKOLATA
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model el yapımı spesiyal çikolata hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanacak ve toplamda 20 adet sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır. Ürün kuvertür çikolatalar ile yapılması gerekmektedir. Krep, kuruyemiş, kuru meyve kullanılabilir. Hazır dolgu kremaları kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.
F- MACARON
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet olup, toplam 20 adet sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konulacaktır.
Ürünün bisküvisi ve iç kreması el yapımı olması gerekmektedir. Hazır mix tozu ve dolgu kreması ile yapılan ürün olumsuz değerlendirilecektir.
–KULLANILABİLİR: Tüm ürünler isteğe göre kullanılabilir.
Yardımcı Malzemeler: meyve, kuruyemiş, krep kırığı, herhangi bir bisküvi, izomalt, çikolata, çikolata hamuru, (jöle işleme yapmak veya dekor amaçlı konulduğunda meyveyi korumak için) çok az ürün pastel rengini gösterebilecek kadar gıda boyası ve gıda spreyi, kürdan, yenilebilir çiçek, örneğin; dekor için 1 tane suni içi soslu iğne şırınga.
–KULLANILAMAZ:
Yardımcı malzemeler. Tüm ürünlerde hazır mix tozundan kekler, kremalar, bisküviler, dolgular, hazır çikolata dekorları, hazır savoyer bisküvisi, ürünlerde aşırı renkli boya kullanımı, ürünün üzerinde plastik dekor, suni çiçekler, objeler gibi ürünler kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT16 – Ekmek Büfesi (1 kişilik bireysel katılım)

Yarışmacılar 4 farklı ekmek, her bir modelden 2’şer adet sergilemesi gerekmektedir.1 sandviç ekmegi,1 hamburger ekmeği ve 2 modelde rol ekmeği olarak her birinden 6 şar adet sergilenecektir. Jüri tadım yapabilmesi için masa da 1 adet ekmek bıçağı ve tahtası bulundurulması gerekmektedir. Ayrıca büfede isteğe göre ekmek hamurundan görsel show hazırlanabilir. Azami teşhir alanı 65 cm x 65 cm olup, yükseklik sınırı yoktur.

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT17 – Butik/Pasta Yarışması – Canlı (1 kişilik bireysel katılım)

Önceden kesilmiş ve şekillendirilmiş fakat şeker hamuru ile kaplanmamış strafor iç destek ve taşıyıcı tabanı kullanılacaktır. Kutlama pastası olarak uygulanacak tasarımda konu ve kompozisyonda yarışmacı istediği temayı seçebilir. Tüm dekor şeker hamurundan olacaktır. Görünmeyecek şeklide iç ve dış destek kullanılabilir. Yardımcı malzeme olarak royal icing ve yenilebilir kâğıt kullanılabilir. Önceden hazırlanmış hiçbir dekorun kullanılmasına izin verilmeyecektir ve kullanımında şeflerin diskalifiye edebilme yetkisi vardır. Yarışmacı yarışmanın 2. günü saat 10:00 ‘da kendisine ayırılan çalışma tezgahında tüm hazırlıkları hazır olup, jürinin bilgilendirmesi ile 180 dakika olan yarışma süresi başladığı anda modelleme başlanacaktır. Süre bitiminde jürinin değerlendirmesi için belirlenen alanda sunularak sergilenecektir. Yarışma sırasında kullanılacak hiçbir malzemede marka reklamı olacak şekilde etiket bulundurulmasına izin verilmeyecektir. Kullanılacak tüm malzeme ve ekipman ve teşhir dekoru yarışmacıya aittir, organizasyon tarafından temin edilmeyecektir. Azami teşhir alanı 40 cm x 40 cm olup, yükseklik sınırı yoktur.

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SNT20 – Sebze/Meyve Oymacılığı- Canlı (3 kişilik Ekip Çalışması)

Yarışmacı yarışmanın 1.günü saat 10:00 ‘da kendisine ayırılan çalışma tezgahında tüm hazırlıkları hazır olup, hiçbir ön hazırlık olmadan seçilen sebze ve meyveler, jürinin bilgilendirmesi ile 180 dakika olan yarışma süresi başladığı anda modellemeye başlanacaktır. Tasarımda ve kompozisyonda istenilen tema uygulanabilir. Süre sonunda jüri değerlendirmesi için hazırlanan teşhir alanında tüm dekorların sunulması gerekmektedir. Azami teşhir alanı 100 cm x 100 cm olup, yükseklik sınırı yoktur.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD1 – Ordövr veya Fingerfood

Yarışmacının tercih edeceği 6 çeşit, 6 kişilik olarak hazırlanacaktır (toplam 36 kuver). İkisi sıcak olarak hazırlanacak ve soğuk servis edilecektir.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD2 – Balık Teşhir Tabağı

Dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş 6 kişilik (6 tabak) balık tabağı teşhir edilecektir.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD3 – Et Teşhir Tabağı

Minimum 6 porsiyonluk, dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş dana, sığır veya kuzu etinden hazırlanmış tabağın teşhir edilmesidir.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD4 – Restoran Tatlı Tabağı

4 farklı tatlı hazırlanmalı ve teşhir edilmelidir. Bunlardan 1 tanesi sıcak hazırlanmalı ve soğuk sunulmalıdır.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD5 – Pötiför

Toplam 36 parça şekerleme veya tatlı pötibörlerden oluşan teşhir, 6’şar parça ve 6 çeşit içerecektir (toplam 36). Çeşit ve dokularda kontrast olmalıdır. Teşhirin her bir çeşidi, tadılmak üzere ayrı konulmalıdır.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD6 – Somon Teşhir Tabağı

Minimum 6 porsiyonluk, iyi dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş somon tabağı teşhir edilmelidir.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

SCD7 – Restaurant Tabağı Teşhiri – Ana Yemek

Et, balık veya sakatatlar dan hazırlanmış olan 4 farklı ana yemek, 4 ayrı tabakta teşhir edilecektir. Sıcak hazırlanıp, soğuk olarak sunulacaktır. Sunumu zenginleştirmek için, teşhir tabakları dekore edilebilir, yiyecekler glaze edilebilir ve garnitürlerle tamamlanabilir.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle
Menü