Bireysel Display Gençler

JNT13 – Sebze/Meyve Oymacılığı- Canlı / (1 kişilik bireysel katılım)

Yarışmacı yarışmanın 1.günü saat 10:00 ‘da kendisine ayırılan çalışma tezgahında tüm hazırlıkları hazır olup, hiçbir ön hazırlık olmadan seçilen sebze ve meyveler, jürinin bilgilendirmesi ile 180 dakika olan yarışma süresi başladığı anda modellemeye başlanacaktır. Tasarımda ve kompozisyonda istenilen tema uygulanabilir. Süre sonunda jüri değerlendirmesi için hazırlanan teşhir alanında tüm dekorların sunulması gerekmektedir. Azami teşhir alanı 100 cm x 100 cm olup, yükseklik sınırı yoktur.
(Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4. günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 60 €
Katılımcı Yaşı : 24 – 100

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT1 – Artistik Çalışma

Yarışmacıların istedikleri tema ve biçimde yapacakları artistik çalışmada şeker hamuru, pastilaj hamuru veya Badem Ezmesi hamuru kullanılacaktır. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. El işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel, çubuk, strafor gibi malzemeler kullanılabilir. Görünürdeki her şeyin yenilebilir olması zorunludur. Çalışmada yardımcı malzeme olarak izomalt ve royal icing kullanılabilir. Eser minimum 30 cm x 30 cm ve maksimum 75 cm x 75 cm ölçülerinde olmalıdır ve teşhir edilmelidir. Yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT2 – Kutlama Pastası

Herhangi bir şekle ve temaya sahip şeker hamuru kaplı maket pasta yapılacaktır. Dışarıdan gözükmemesi şartıyla strafor, iç destek, tel, çubuk vb. kullanılabilir. Görünürdeki her şeyin yenilebilir olması zorunludur. Süslemede yardımcı malzeme olarak izomalt, yenilebilir kâğıt, yenilebilir dantel ve royal icing kullanılabilir. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı minimum düzeyde olmalıdır. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT3 – Minyatür

Sadece şeker hamuru kullanılarak istenilen şekilde ve temada uygulanacak minyatür çalışmasıdır. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan kesinlikle görünmemesi şartıyla iç destek, tel kullanılabilir. Azami teşhir alanı 15 cm x 15 cm taban olup, yükseklik maksimum 15 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT4 – Maske Çalışması Pastası

Yarışmacılar şeker hamuru veya pastilaj kullanarak, kendi seçecekleri herhangi bir dönem veya kültüre ait maske yapacaklardır. Dışarıdan gözükmeyen iç destek, tel gibi malzemeler kullanılabilir. Süslemede royal icing, yenilebilir dantel, yenilebilir kâğıt malzemeler kullanılabilir. Sunumda stand ve çerçeve gibi taşıyıcılar kullanılabilir. Maske giyilebilir ve gerçek ölçülere uygun kullanıma hazır iç boşlukta olması gerekmektedir. Azami teşhir alanı 50 cm x 50 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT5 – Şekerden Çiçek Aranjmanı

Kendine ait yaprakları ile beraber 4 çeşit çiçekten minimum 3’er adet olmak üzere en az toplam 12 adet çiçekten oluşmuş aranjmandır. Aranjmanın tasarımı, çiçeklerin gerçekçiliği, birbirleriyle uyumu ve sunumu bir bütün olarak değerlendirilecektir. Tercihen aranjman tasarımını desteklemek amaçlı şeker hamurundan yapılmış küçük bitki tarzı eklemeler yapılabilir. Sunumda kullanılacak olan taşıyıcıda görünen kısımlarının yenilebilir malzeme ile kaplı olması kaydı ile iç destek kullanılabilir. Maksimum teşhir alanı 50 cm x 50 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT6 – Dekoratif Kurabiye

Belirlenmiş temaya uygun tasarımdan 4 ayrı modelden 3’er adet, ayrıca jürinin tadımı için 1’er adet toplam 16 adet kurabiye. Kullanılabilir Malzemeler: Alt tabanı yenilebilir kurabiye olması zorunludur. Üzerinde dekoratif olarak kullanılabilecek olan malzemeler şeker hamuru, royal ıçing, yenilebilir dantel, izomat, yenilebilir kâğıt. Teknik olarak her şey serbest fakat el işçiliği jüri değerlendirilmesinde ön planda tutulacaktır. Kalıp kullanımı minimum olmalıdır. Teşhir alanı maksimum 40x 40 cm’dir. Yükseklik sınırlaması yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT7 – Cup Cake

Şeker hamuruyla ve yenilebilir malzemelerle dekor uygulanmış 12 adet cup cake sunulacaktır. Seçilen temayı destekleyici 3 ayrı lezzette, 3 ayrı tasarımdan oluşmuş ve her modelden 4’er adet olacak şekilde teşhir edilecektir. Jüri değerlendirmesi için her modelden ekstra 1’er adet sunuma özen gösterilerek tadım için hazırlanacaktır ve hem lezzet hem de süsleme değerlendirilecektir. Stand vb. sunum platformları kullanılabilir. Teşhir alanı maksimum 40 cm x 40 cm’dir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT8 – Çikolata Çalışması

Dekoratif çikolata çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserde tamamen çikolata kullanılması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. El işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Yardımcı malzeme olarak glikoz içeren çikolata hamuru (plastik çikolata) kullanılabilir. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel gibi malzemeler kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT9 – Yağ Çalışması

Dekoratif yağ çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserde tamamen yağ kullanılması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olmaDekoratif yağ çalışmasında yarışmacı kendi istediği biçim ve temayı uygulayabilir. Eserde tamamen yağ kullanılması zorunludur. Tasarım ve uygulama tamamen yarışmacıya ait olmalıdır. Çalışmada özgünlüğün ve el işçiliğinin ön planda olması tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel gibi malzemeler kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.) sı tercih edilip, kalıp kullanımı olumsuz değerlendirilecektir. Dışarıdan gözükmemek şartıyla iç destek, tel vb. kullanılabilir. Azami teşhir alanı 75 cm x 75 cm olup yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmaların yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30’a kadar belirtilen alanda ve masada hazır olması gerekmekte olup, eserin 4. günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT10 – Pastane Yaş Pastalar ve Soğuk Vitrin Ürünleri Büfesi Dsplay/ “1 kişilik bireysel katılım”

A- TURTA
1 model ve 2 adet turta hazırlanacaktır. Ürünün keki, kreması, pastanın üzerini kaplayan sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Turtanın 1 tanesi tadım köşesine konulacaktır.
B- TEK KİŞİLİK PASTA
1 model hazırlanacaktır. Ürün toplam 4 adet sergilenecektir ve sabit ağırlıklarda ve görünümlerde olmaları gerekmektedir. Bir adet ürünün 100 ila 150 gr ağırlıkları arasında olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.
C- TEK KİŞİLİK CAM KÂSE VEYA BARDAKLARDA ÜRÜNLER
1 model hazırlanacaktır. Ürün toplam 4 adet sergilenecektir. Ürünün keki, kreması, sosu ve çikolata dekoru el yapımı olması gerekmektedir. Ürünün 1 tanesi tadım köşesine konacaktır.
D- PETİBÖR
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanıp toplam 20 adet sergilenecektir
Ayrıca her bir tane petibör maksimum 15 gr ağırlığında olması gerekmektedir. 2 model 2’şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.
E- SPECİAL EL YAPIMI ÇİKOLATA
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model el yapımı spesiyal çikolata hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet hazırlanacak ve toplamda 20 adet sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır. Ürün kuvertür çikolatalar ile yapılması gerekmektedir. Krep, kuruyemiş, kuru meyve kullanılabilir. Hazır dolgu kremaları kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.
F- MACARON
Lezzeti ve görüntüsü ile 2 farklı model hazırlanacaktır. Her bir modelden 10’ar adet olup, toplam 20 adet Sergilenecektir. 2 model 2 şer adet yani 4 tanesi tadım köşesine konacaktır.
Ürünün bisküvisi ve iç kreması el yapımı olması gerekmektedir. Hazır mix tozu ve dolgu kreması ile yapılan ürün olumsuz değerlendirilecektir.

–KULLANILABİLİR: Tüm ürünlerde isteğe göre kullanılabilir yardımcı malzemeler:
Meyve, kuruyemiş, krep kırığı, herhangi bir bisküvi, izomalt, çikolata, çikolata hamuru, (jöle işleme yapmak veya dekor amaçlı konulduğunda meyveyi korumak için) çok az ürün pastel rengini gösterebilecek kadar gıda boyası ve gıda spreyi, kürdan, yenilebilir çiçek, örneğin; dekor için 1 tane suni içi soslu iğne şırınga.

–KULLANILAMAZ: Yardımcı malzemeler:
Tüm ürünlerde hazır mix tozundan kekler, kremalar, bisküviler, dolgular, hazır çikolata dekorları, hazır savoyer bisküvisi, ürünlerde aşırı renkli boya kullanımı, ürünün üzerinde plastik dekor, suni çiçekler, objeler gibi ürünler kullanımı olumsuz değerlendirilecektir.

–SUNUM:
Tüm ürünlerin detaylarıyla birlikte reçetesi yazılı şekilde ürünün yanında sunulması gerekmektedir ve yarışmanın 2.ci günü sabah Saat 09:00 da büfenin kurulumu hazır olması gerekmektedir ve aynı gün akşam saat 18:30’da büfenin kaldırılması gerekmektedir. Tüm ürünler yukarda belirtilen kurallar çerçevesinde yarışma alanına hazır getirilir ve yarışmada belirlenen masanın üzerinde yarışmacı istediği şekilde ürünlerini sergileyecektir.
Sunumda yükselti, örtü, tabak, tepsi, ahşap kullanılabilir. Ayrıca 6 tane çatal, 6 tane tatlı kaşığı, peçete ve ayrıca 1 tane bıçak, ürünlerin kesimi için getirilmesi gerekmektedir.
Jüri ürünleri değerlendirme esnasında ürünlerin gramajına ve sayısına bakacaktır ve ana büfenin hemen köşesine yukarda belirtilen ürünlerin tadım köşesinde tüm ürünlerin tadımlarına bakıp puanlamasını genel yapacaktır.

Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT11 – Butik/Pasta Yarışması – Canlı / (1 kişilik bireysel)

Önceden kesilmiş ve şekillendirilmiş fakat şeker hamuru ile kaplanmamış strafor iç destek ve taşıyıcı tabanı kullanılacaktır. Kutlama pastası olarak uygulanacak tasarımda konu ve kompozisyonda yarışmacı istediği temayı seçebilir. Tüm dekor şeker hamurundan olacaktır. Görünmeyecek şeklide iç ve dış destek kullanılabilir. Yardımcı malzeme olarak royal icing ve yenilebilir kâğıt kullanılabilir. Önceden hazırlanmış hiçbir dekorun kullanılmasına izin verilmeyecektir ve kullanımında şeflerin diskalifiye edebilme yetkisi vardır. Yarışmacı yarışmanın 2. günü saat 10:00 ‘da kendisine ayırılan çalışma tezgahında tüm hazırlıkları hazır olup jürinin bilgilendirmesi ile 180 dakika olan yarışma süresi başladığı anda modelleme başlanacaktır. Süre bitiminde jürinin değerlendirmesi için belirlenen alanda sunularak sergilenecektir. Yarışma sırasında kullanılacak hiçbir malzemede marka reklamı olacak şekilde etiket bulundurulmasına izin verilmeyecektir. Kullanılacak tüm malzeme ve ekipman ve teşhir dekoru yarışmacıya aittir, organizasyon tarafından temin edilmeyecektir. Azami teşhir alanı 40 cm x 40 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 40 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT12 – Sebze Meyve Oymacılığı – Display (1 kişilik bireysel)

Büfe dekorları daha önceden hazırlanmış olup balkabağı, Japon turpu, karpuz gibi çeşitlerden istenilen kullanılabilir. Çalışmalar yarışmanın 1.günü saat 09:00’da sabah sergilenmiş olmalıdır. Azami teşhir alanı 100 cm x 100 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JNT14 – Sebze Meyve Oymacılığı – Canlı (3 kişilik ekip çalışması)

Yarışmacı yarışmanın 1.günü saat 10:00 ‘da kendisine ayırılan çalışma tezgahında tüm hazırlıkları hazır olup, hiçbir ön hazırlık olmadan seçilen sebze ve meyveler, jürinin bilgilendirmesi ile 180 dakika olan yarışma süresi başladığı anda modellemeye başlanacaktır. Tasarımda ve kompozisyonda istenilen tema uygulanabilir. Süre sonunda jüri değerlendirmesi için hazırlanan teşhir alanında tüm dekorların sunulması gerekmektedir. Azami teşhir alanı 100 cm x 100 cm olup, yükseklik sınırı yoktur. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 4’cü günün sonunda saat 15:00’te teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD1 – Terin Tabağı Teşhiri

Yarışmacı 3 farklı terin tabağı teşhir etmelidir. Teşhirlerden biri meyve veya sebzeden yapılmış olmalıdır. Teşhir, uygun bir şekilde glaze edilebilir ve garnitürlerle hazırlanabilir. Domuz eti kullanımına izin verilmez. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD2 – Balık Teşhir Tabağı

Dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş minimum 6 adet balık tabağı olacak şekilde (6 porsiyon) teşhir edilmesi. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD4 – Restoran Tabakları

4 farklı restoran ana yemek tabağı, ayrı ayrı hazırlanmalı ve teşhir edilmelidir. Teşhirler, glaze edilebilir ve garnitürlerle zenginleştirilebilir. Sıcak hazırlanmalı ve soğuk servis edilmelidir. Kümes ve av hayvanları kullanımına izin verilmez. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD3 – Et Teşhir Tabağı

Minimum 6 tabak (6 porsiyon), dekore ve glaze edilmiş, garnitürleri yerleştirilmiş bir dana, sığır veya kuzu tabağı teşhir edilmelidir. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD4 – Restoran Tabakları

4 farklı restoran ana yemek tabağı, ayrı ayrı hazırlanmalı ve teşhir edilmelidir. Teşhirler, glaze edilebilir ve garnitürlerle zenginleştirilebilir. Sıcak hazırlanmalı ve soğuk servis edilmelidir. Kümes ve av hayvanları kullanımına izin verilmez. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle

JCD5 – Restoran Tatlı Tabağı

4 farklı tatlı hazırlanarak teşhir edilmelidir. Bunlardan 1 tanesi sıcak hazırlanmalı ve soğuk sunulmalıdır. (Yapılan çalışmalar yarışmanın 1. günü sabahı saat 08:30 kadar belirtilen alan da ve masada hazır olması gerekmekte olup eser 3.cü gün saat 16:00’da teşhir edilen masadan yarışmacı tarafından alınması gerekmektedir.)

Katılım Ücreti : 30 €
Katılımcı Yaşı : 14 – 25

Başvuru / Ödeme Sayfasına İlerle
Menü